Turecko v pondělí dokončí úpravu zákonů, které jsou potřebné pro splnění kritérií EU pro zrušení vízové povinnosti. Oznámil to ministr pro záležitosti Evropské unie Volkan Bozkir. Očekává, že Evropská komise doporučí zrušení víz pro Turky cestující do Evropy ve své zprávě, která bude zveřejněna příští týden.

Turecko a Evropská unie uzavřely dohodu, která začala platit 20. března. Ankara se v ní zavázala přijmout zpět všechny migranty, kteří se z tureckého pobřeží dostanou na řecké ostrovy a nezískají posléze v Řecku azyl.

Unie za pomoc při zvládání migrační krize Ankaře slíbila mimo jiné obnovení zamrzlých přístupových rozhovorů, zrušení vízové povinnosti pro Turky do konce června a finanční pomoc při zvládání migrační krize.

V Turecku je v současnosti přes 2,5 milionu syrských uprchlíků a řada z nich hledá způsob, jak se dostat za lepším životem do Evropy. Ačkoli počet lidí, kteří zkoušejí dostat se přes moře do Řecka, v posledních týdnech oproti lednu a únoru výrazně klesl, migranti tuto cestu stále využívají.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner