Turecká policie provedla razii v nelegální výrobně falešných záchranných vest, které se levně prodávají uprchlíkům mířícím přes moře do sousedního Řecka. Informovala o tom turecká média. V případě pádu do vody či ztroskotání lodi jim nejsou k ničemu, naopak se zvyšuje riziko, že se utopí. Řada utonulých, vylovených z moře či vyvržených vlnami na pobřeží, na sobě takové vesty měla, jak dokládají mnohé fotografie dostupné na internetu.

V dílně nedaleko Izmiru v západním Turecku policie zabavila 1263 vest většinou obsahujících molitanové výplně a látkové odstřižky, které vodu nasají jako houba a stahují trosečníka ke dnu, místo aby ho nadnášely.

Migrantům se prodávají za 30 tureckých lir (250 Kč) za kus, přičemž průměrná cena za funkční vestu se pohybuje kolem 75 lir (přes 620 Kč) v legálních obchodech.

Policie v dílně také objevila dvě syrské dívky, které tam byly zřejmě nuceně nasazené k práci. Po majiteli výrobny úřady pátrají.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner