Turecké úřady v rámci tažení proti údajným pučistům a jejich podporovatelům zatkly poprvé i německou občanku. Podezírají ji z příslušnosti k hnutí duchovního Fethullaha Gülena, který podle Ankary stojí za nezdařeným pokusem o státní převrat. Informuje o tom agentura DPA.

Podle německých médií není jasné, zda žena v Turecku žila a jestli má kromě německého i turecké občanství. Německé velvyslanectví v Ankaře se již několik dní marně snaží navázat se zadrženou kontakt.

U zatčené ženy měly být nalezeny knihy, které nasvědčují tomu, že udržovala kontakty s Gülenovým hnutím nebo patřila přímo k jeho členům. Gülen žije v USA a Ankara požaduje jeho vydání. Washington o turecké žádosti zatím nerozhodl.

Turecké úřady provádějí v zemi od pokusu o převrat rozsáhlé čistky ve státní správě s cílem odstranit skutečné či domnělé Gülenovy příznivce. O místo a cestovní pasy přišlo několik desítek tisíc lidí, včetně soudců, prokurátorů či učitelů. Další tisíce osob čelí trestnímu stíhání.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner