Turecký premiér Ahmet Davutoglu přijíždí do Německa jednat s kancléřkou Angelou Merkelovou o uprchlické krizi. Němečtí představitelé v uplynulých týdnech opakovaně označovali Turecko za klíčovou zemi, která může rozhodujícím způsobem přispět k omezení počtu migrantů, kteří odcházejí z krizových oblastí do Evropy.

Němečtí politici naléhají na Turecko, aby zlepšilo zabezpečení vlastních hranic. Na jedné straně by to mělo přispět k omezení počtu migrantů, kteří do země přicházejí, na druhé straně by to mohlo pomoci zlepšit boj proti skupinám pašeráků, kteří nabízejí uprchlíkům překonat na člunech Egejské moře a dostat se na některý z řeckých ostrovů. Německo apeluje také na zlepšení podmínek, v nichž migranti v Turecku žijí.

Ankara naopak čeká na poskytnutí finanční pomoci, kterou jí Evropská unie loni přislíbila výměnou za pomoc při zvládání uprchlické krize. Turecko by mělo dostat tři miliardy eur (81 miliard Kč), uvolnění peněz ale zatím brání odmítavý postoj Itálie.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner