Týden před sjezdem ČSSD, který by měl příští neděli vybrat nové vedení strany a rozhodnout, zda by mělo vyjednávat s hnutím ANO o vládě, se dnes v Praze sejde širší vedení sociální demokracie. Jednání má mít podle informací ČTK především technický charakter a zabývat se posledními přípravami na sjezd, například jeho programem a nominací zbytku delegátů.

Program mimořádného sjezdu, který se příští neděli uskuteční v Hradci Králové, komplikuje fakt, že byl svolán pouze na jediný den. Kandidátů na předsedu je zatím sedm, o místopředsednické posty se pak uchází na tři desítky lidí, takže jen kandidátské projevy mohou trvat několik hodin. Sjezd navíc navštíví prezident Miloš Zeman.

Řada straníků oslovených ČTK tak pochybuje, zda je reálné celý program sjezdu během jednoho dne stihnout. Na dnešním zasedání ústředního výkonného výboru by proto mohlo dojít ke změnám v programu tak, aby měla prioritu volba nového vedení. Na úpravy ve stanovách a další záležitosti by se mohlo dostat například až o několik týdnů později v případě, že by byl sjezd přerušen.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner