Moskva 12. června (ČTK) – Nejméně 12 obětí na životech si vyžádala nehoda autobusu, který se v noci na dnešek zřítil z třicetimetrového srázu v okolí sibiřského jezera Bajkal. Na místě nehody chyběla svodidla, daný úsek silnice se právě opravuje, uvedl server Newsru.com. V autobusu byly hlavně ženy vracející se z náboženské pouti.

Na místě zahynulo deset lidí: osm žen, dívka a muž. Další dva ženy podlehly svým zraněním během přepravy k ošetření. Sanitky a vrtulníky převezly do nemocnic v Ulan-Ude a Čitě 35 zraněných. Mezi nimi je i řidič, kterého vyšetřovatelé obvinili z usmrcení lidí z nedbalosti.

Vzhledem k chybějícím svodidlům i výstražným značkám vyšetřovatelé prověřují, zda se nedbalosti nedopustili rovněž silničáři.

Nejbližší značky upozorňující na opravu silnice se podle serveru nacházely deset kilometrů od místa nehody v nebezpečné serpentině, kde se silnice otáčí o skoro 180 stupňů.

V Zabajkalském kraji byl kvůli tragické nehodě vyhlášen na úterý den smutku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner