U libyjských břehů se dnes potopila další loď s uprchlíky. Podle mluvčího italské pobřežní stráže, jehož citovala agentura Reuters, bylo zachráněno 24 lidí, ale panují obavy, že dalších až 80 jich utonulo.

Za poslední dva dny jde o druhý smrtelný incident, který se u libyjských břehů stal. Ve středu se v této oblasti převrátilo rybářské plavidlo s uprchlíky a pět z nich přišlo podle dnešních údajů o život.

Italská agentura ANSA k incidentu s odvoláním na záchrannou misi Evropské unie sdělila, že na lodi bylo 100 osob a že asi polovinu z nich se podařilo zachránit.

Námořní síly ve Středozemním moři zachránily od úterý asi 6000 migrantů, kteří se snažili dostat se na vratkých gumových či dřevěných lodích do Evropy.

Od počátku roku se do Itálie dostalo už více než 35.000 lidí. Itálie se stala opět hlavní tranzitní zemí pro migranty směřující do Evropy po uzavření takzvané balkánské stezky a dojednání dohody mezi EU a Tureckem o vracení migrantů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner