Požár na ploše přibližně 20 x 30 metrů likviduje 12 jednotek hasičů. Plameny dosahují sedmimetrové výšky. Hoří pravděpodobně slisovaný materiál z plastů. ČTK to řekla mluvčí jihočeských hasičů Jana Neškodná.

Skládka se nachází mezi Českými Budějovicemi a obcí Hůry. „Zjišťujeme, komu ten pozemek patří,“ uvedla Neškodná. Hasiči na místo vyjeli po 20:00 a následně vyhlásili třetí stupeň poplachu. Zároveň o situaci informovali zástupce okolních obcí, českobudějovického magistrátu i Jihočeského kraje.

Podle Neškodné budou jednotky oheň likvidovat celou noc. Na místě také pracuje policie a Česká inspekce životního prostředí. Příčiny požáru nedokáže zatím nikdo určit. „Nemůžeme se zatím ani blíže k ohni dostat,“ řekla Neškodná.

Jedná se o druhý mimořádný výjezd jihočeských hasičů v těchto dnech. V pondělí vpodvečer zasahovali u Bavorova na Strakonicku při požáru 57 hektarů polí a lesa.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner