Při osmi operacích ve Středozemním moři bylo v úterý zachráněno 782 uprchlíků. Oznámila to italská pobřežní stráž a italské námořnictvo. Nezvykle příznivé počasí v tomto zimním období vyvolává nový pohyb migrantů z libyjského pobřeží směrem k italským břehům.

Například jednotka pobřežní stráže Dattilo zachránila 360 osob ze tří nafukovacích člunů. Loď Bourbon Argos organizace Lékaři bez hranic (MSF) z plavidel u Sicílie nalodila 96 a 92 migrantů z Libye. Vojenské námořnictvo s lodí Cigala Fulgesi zachránilo 214 lidí, včetně 61 žen; našlo také mrtvolu jednoho člověka, který zemřel ze zatím neznámých důvodů.

Od letošního ledna dorazilo do Evropy již přes milion migrantů, nejvíce z nich právě přes Středozemní moře. Asi 150.000 uprchlíků připlulo letos podle úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) do Itálie a na 818.000 se dostalo přes moře do Řecka. Na 3700 osob při této cestě podle Mezinárodní organizace pro migraci (IOM) zahynulo.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner