Káhira 1. ledna (ČTK) – V egyptské Gíze u Káhiry neznámý střelec zabil o silvestrovském večeru dva kopty, kteří byli v obchodě s alkoholem. Oznámila to dnes egyptská policie.

Podle její zprávy byli oba muži přátelé majitele obchodu, k němuž přijel na motocyklu útočník střílející směrem k obchodu. Z místa činu se mu podařilo ujet. Policie po něm pátrá a prohlíží záznamy bezpečnostních kamer v obchodu. Incident se stal o silvestrovském večeru, kdy byly ulice plné lidí.

Zatím není jasné, zda muž na obchod střílel kvůli tomu, že se tam prodával alkohol, nebo proto, že podnik patřil příslušníkovi koptské víry. Muslimové alkohol nepijí a prodej alkoholu je v Egyptě omezen na specializované obchody.

Loni byl v Alexandrii zastřelen šedesátiletý kopt, který rovněž prodával alkohol. Jeho vrah se přiznal, že právě to bylo motivem útoku. V březnu mu soud vyměřil trest smrti.

Koptové tvoří asi desetinu obyvatel více než devadesátimilionového Egypta. V minulém roce při útocích na kopty v této severoafrické zemi přišlo o život několik desítek koptů. K mnoha útokům se přihlásila teroristická skupina Islámský stát.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner