U břehů Kamerunu v neděli ztroskotala kamerunská armádní loď s desítkami příslušníků brigády rychlého nasazení. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. Zatím nejsou hlášeny případné oběti.

Plavidlo ztroskotalo v kamerunských výsostných vodách mezi městem Limbé a poloostrovem Bakassi. „Na palubě byly desítky vojáků včetně jednoho plukovníka,“ řekl AFP bezpečnostní zdroj, který si nepřál být jmenován.

Oficiální místa zatím nevydala bilanci případných obětí neštěstí. Armáda zahájila pátrání. Podle jiného zdroje blízkého kamerunské armádě bylo v moři nalezeno nejméně jedno tělo.

Brigáda rychlého nasazení je elitní jednotkou kamerunské armády a jejím hlavním úkolem je boj proti nigerijské islamistické organizaci Boko Haram na severu Kamerunu.

Loď převážela kromě vojáků také materiál určený na výstavbu nábřeží na vojenské základně na poloostrově Bakassi, který byl v nedávné minulosti známý jako dějiště častých únosů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner