Mohutný požár dnes zachvátil zásobníky ropy v rafinerii v obci Vasylkiv jihozápadně od Kyjeva. Z místa havárie se ozývají výbuchy, hasičům nestačí technika, povolána byla Národní garda. Podle agentury UNN zahynuli nejméně čtyři lidé, šest dalších bylo zraněno a šest osob je nezvěstných. Požár se nedaří uhasit, kvůli velkému žáru se hasičské čety mohou k plamenům přiblížit jen na 600 metrů.

Podle předběžných informací oheň zavinili zloději, kteří se pokoušeli z jedné z nádrží odčerpat palivo a neopatrně zacházeli s ohněm.

Svědci popisují, že jen za první půlhodinu zaznělo v rafinerii zhruba padesát výbuchů. Plameny zachvátily sedmnáct zásobníků, uhasit se zatím podařilo jediný a oheň postupuje. Z okolí rafinerie byli všichni lidé evakuováni, tvrdí UNN.

„Nedaleko požáru je dalších deset zásobníků, každý má kapacitu 5000 tun paliva. Vybuchnout mohou kdykoli,“ citovala agentura velitele hasičů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner