Protikorupční složka policie od čtvrtečního dopoledne provádí vyšetřování na Ministerstu pro místní rozvoj. Podle serveru Echo24 hledají detektivové údaje o předražené IT zakázce, což potvrdila i ministryně Karla Šlechtová. Policie zatím nechce poskytovat informace, prostřednictvím svého mluvčího jen ČTK zásah potvrdila. „Policisté skutečně provádějí úkony trestního řízení v rámci konkrétního případu,“ řekl Jaroslav Ibehej. Vyšetřování dozoruje Vrchní státní zastupitelství.

Podle Echo24 policie prověřuje zakázku na monitorovací systém za miliardu korun. Podezřelé praktiky na Ministerstvu pro místní rozvoj se vyšetřovaly už v době, kdy byl ředitelem odboru Vladislav Koval. Na něj Ministerstvo podalo trestní oznámení za údajnou korupci. Obviněný však policii tvrdil, že pouze testoval, jak na jeho nabídku firma, kterou si tak prý testoval, bude reagovat. Koval, který byl za ANO zastupitelem v Ostravě, ale po těchto obviněních musel z hnutí odejít.

Náměstek ministra financí Lukáš Wagenknecht na tiskové konferenci řekl, že MF nepodávalo trestní oznámení na Ministerstvo pro místní rozvoj, ale policii podalo informace o zakázkách, které jsou vyšetřovány. Audit na MMR je prováděn na žádost Evropské komise.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner