Praha 20. dubna (ČTK) – U Středočeského hejtmanství v pražské Zborovské ulici čekalo ráno kolem 400 lidí kvůli dotacím na nové kotle, někteří tam byli už od úterý. Příjem žádostí začal dnes v 8:00, kraj rozdělí 51 milionů korun od ministerstva životního prostředí. Do 10:30 přijali úředníci zhruba 800 žádostí, řekl ČTK mluvčí krajského úřadu Pavel Lochař.

Pro přebírání dokumentů kraj vyčlenil čtyři úředníky, hejtmanství má posílenou ostrahu budovy, dovnitř jsou žadatelé pouštěni po skupinkách pěti až deseti lidí. Před polednem se už větší fronta před úřadem netvořila.

Středočeši měli velký zájem i v předchozích kolech rozdělování dotací, region patří k těm, které mají nejvíce znečištěné ovzduší v ČR.

Žádné konflikty podle mluvčího nevznikly, na bezpečnost dohlíží městská policie, v noci kolem krajského úřadu procházely tříčlenné hlídky strážníků. Hejtmanství se lidem snažilo čekání ve frontě zpříjemnit, k dispozici byl horký čaj, káva, stan a chemické toalety. „Vycházeli jsme žadatelům maximálně vstříc,“ uvedl mluvčí.

V prvním kole dotací na nové kotle hejtmanství rozdělovalo zhruba půl miliardy korun mezi více než 4000 žadatelů. Podle pevně stanovených pravidel dotační výzvy musí Středočeský kraj do roku 2018 vyměnit 3460 kotlů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner