Populistická strana Alternativa pro Německo (AfD), které se daří využíváním obav Němců z nynější migrační krize rozšiřovat řady svých stoupenců, už myslí na to, že se stane vládní stranou. Zaznělo to ve středu večer na mítinku AfD v durynské metropoli Erfurtu. Demonstranti se dovolávali i pomoci Kremlu.

„Musíme se chtít stát národní stranou,“ prohlásil podle agentury DPA předseda durynské organizace strany Björn Höcke, který už vidí z AfD „kancléřskou stranu“. Alternativa pro Německo se v příštích parlamentních volbách nesmí spokojit s deseti nebo dvaceti procenty hlasů, prohlašoval před zhruba dvěma tisícovkami stoupenců.

Účastníci demonstrace nesli transparenty, které hanily politiky zavedených stran jako „zrádce lidu“. Jeden z demonstrantů podle DPA na svou ceduli dokonce napsal „Putine, pomoz nám“. „My jsme lid“ a „Merkelová musí pryč“ provolával také dav.

Akci AfD provázel protestní pochod několika stovek odpůrců této strany, kteří akci svých rivalům narušovali sborovým pískáním. Mezi oběma tábory nedošlo ke střetům jen díky policistům a rozestavěným zábranám.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner