Pařížská policie narychlo evakuovala šest státních gymnázií, v nichž byly podle anonymního telefonátu umístěny bomby. Jen v jedné budově se poté našel podezřelý balíček, ale ani ten podle přivolaných pyrotechniků neobsahoval výbušninu. Podle všeho šlo o falešný poplach. Informovala o tom rozhlasová stanice France Info.

Necelé tři měsíce po krvavých útocích džihádistů v Paříži berou místní bezpečnostní síly vážně každou hrozbu, i když se třeba od začátku zdá, že jde o velmi špatný žert. „Je to normální. Po atentátech panuje určitá větší citlivost,“ citoval web zpravodajského týdeníku L’Express policejní zdroj.

Rychlou reakci policie umocnila podle zdroje týdeníku skutečnost, že terčem údajných bombových útoků byla prestižní lycea Henri IV, Charlemagne, Condorcet, Louis-le-Grand, Fénélon a Montaigne. Studenti se po několika hodinách směli vrátit do škol.

Skupina asi devíti islamistů povraždila loni 13. listopadu na různých místech francouzské metropole 130 lidí a dalších 350 osob zranila. To v zemi vyvolalo ještě větší šok než útoky z loňského ledna, kdy tři džihádisté zavraždili v Paříži během několika dní 17 lidí. Úřady opakovaně varují obyvatele, že zemi hrozí další podobné atentáty. Ve Francii trvá od loňského listopadu výjimečný stav.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner