Ukrajinským poslancům se během nočního jednání podařilo dosáhnout shody o osobách premiéra a kabinetních ministrů. Novinářům to v Kyjevě sdělil předseda poslanecké skupiny Bloku Petra Porošenka (BPP) Jurij Lucenko. Demisi dosavadní vlády a jmenování nového kabinetu by měl dnes nebo ve čtvrtek projednat parlament.

Lucenko neupřesnil, na jakém vládním složení se koaliční poslanci dohodli. Předpokládá se nicméně, že do čela kabinetu se postaví dosavadní předseda jednokomorového parlamentu Volodymyr Hrojsman. Jeho post by měl zaujmout dosavadní šéf ukrajinské Bezpečnostní rady Andrij Parubij.

Dosavadní předseda ukrajinské vlády Arsenij Jaceňuk rezignoval na svou funkci v neděli. Jeho vláda ztratila už dříve parlamentní podporu, když z vládní koalice odstoupily strany Vlast a Svépomoc. Poslanci ale nedokázali získat dostatek hlasů pro odvolání Jaceňukovy vlády, přestože kabinet fungoval bez většinové podpory.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner