Čtyřicetiletý muž, který unesl unesl v Egyptě Airbus A320 s 62 lidmi na palubě, mohl mít k činu osobní motiv. Z letadla společnosti EgyptAir na vnitrostátní lince Alexandrie – Káhira, jež přistálo na Kypru, už únosce  propustil většinu rukojmích a nyní požaduje azyl.

Podle kyperských sdělovacích prostředků žije na Kypru jeho bývalá žena. Na palubě letadla bylo nejméně 55 cestujících a sedmičlenná posádka. Ačkoliv většinu z cestujících už únosce propustil, podle společnosti EgyptAir, jíž letadlo patří, stále zadržuje posádku a několik cizinců. Všichni egyptští cestující jsou na svobodě.

Pilot letadla Umar Gammál oznámil, že jeden z pasažérů pohrozil, že odpálí pás s výbušninami, který má na sobě, a nutil posádku odklonit směr letu na Kypr. Původně letadlo mířilo z Alexandrie do Káhiry. Kyperské zdroje zatím nepotvrdily, že má muž u sebe výbušniny. Na letiště v Larnace byla vyslána protiteroristická jednotka, letiště je uzavřeno a lety na Kypr odkloněny na letiště v Pafosu na západě ostrova.

Egyptská státní média únosce identifikovala jako Egypťana Ibráhíma Samáhu, který chce získat na Kypru azyl. Podle svědků vyhodil z letadla na letištní plochu dopis a žádá, aby byl doručen jeho bývalé ženě.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner