Uprchlíci a fotbaloví chuligáni se v noci na sobotu střetli v centru rakouského Lince. Bitku, po níž bylo třeba tři zúčastněné hospitalizovat, musela policie rozhánět za pomoci pepřového spreje, napsala agentura APA. Linecká policie se chystá večer posílit své hlídky, aby zabránila opakování incidentu.

Incident se stal před 04:00 SELČ v restauraci, kde se obvykle scházejí žadatelé o azyl. Do prostoru pronikla i přes úsilí ochranky skupina fotbalových chuligánů a v restauraci vypukla bitka, do níž se zapojilo na 30 lidí, kteří byli většinou pod vlivem alkoholu. Podle svědků se tloukli lahvemi, někteří byli i ozbrojeni nožem.

Při bitce byli dva chuligáni a jeden migrant zraněni natolik vážně, že skončili v péči lékařů. Jeden z nich utrpěl zlomeninu nosu, další dva byli vážně pořezaní.

Bitku ukončil až zásah zhruba 20 policistů, kteří proti oběma skupinám použili pepřový sprej. Policisté následně identifikovali sedm lidí, které podezřívají z rozpoutání násilností, a zahájili proti nim vyšetřování.

Během deseti dnů je to už druhá podobná bitka mezi fotbalovými chuligány a uprchlíky v Linci. Podobný případ se stal už minulý týden v noci na sobotu. Policie chce po incidentech posílit hlídky v centru města.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner