Úřady v Saúdské Arábii zatkly 46 členů radikální buňky, která je podle nich zodpovědná za loňský atentát u mešity v Medíně. Podezřelí, mezi nimiž jsou i cizinci, byli zadrženi v přístavním městě Džidda na západě země. S odvoláním na saúdskoarabské ministerstvo vnitra to dnes uvedla státní tisková agentura SPA.

K mešitě, která patří mezi nejsvětější místa islámu, protože se tam nachází hrob proroka Mohameda, přišel loni v červenci sebevražedný útočník. Při explozi pásu s výbušninami kromě atentátníka zemřeli čtyři policisté. K útoku se nikdo nepřihlásil, podezření ale padlo na teroristické hnutí Islámský stát (IS). Tato organizace, která působí hlavně v Iráku a Sýrii, spáchala v Saúdské Arábii podle tamních úřadů od poloviny roku 2014 několik útoků. Vyžádaly si desítky obětí, většinou z řad šíitské menšiny či bezpečnostních složek.

Saúdská Arábie má asi 25 milionů obyvatel, mezi nimiž převažují sunnité. Šíitský islám vyznávají zhruba dva miliony obyvatel.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner