Spojené státy jsou připraveny sjednat atraktivní obchodní dohodu s Británií poté, co tato země opustí Evropskou unii. Uvedl to dnes americký ministr financí Steven Mnuchin na Světovém ekonomickém fóru ve švýcarském Davosu. Dodal, že příznivá hospodářská budoucnost Británie má pro USA velký význam.

Britský ministr financí Philip Hammond dnes v Davosu prohlásil, že Británie od svého záměru opustit Evropskou unii neustoupí. „Británie z EU odejde 29. března 2019,“ prohlásil. „Toto rozhodnutí nebude zvráceno. Je to věc politické reality,“ dodal.

Americký prezident Donald Trump po odpoledním setkání s britskou premiérkou Theresou Mayovou předpověděl „obrovský“ nárůst obchodní výměny mezi Spojenými státy a Británií.

Trump má v Davosu promluvit v pátek, podle Bílého domu bude na fóru hájit svůj protekcionistický program „Amerika na prvním místě“. Mayová při svém dnešním projevu v Davosu uvedla, že Británie i po odchodu z EU zůstane „globálním zastáncem“ volného obchodu.

„Budeme usilovat o pokrok v jednáních v rámci Světové obchodní organizace (WTO), snažit se přivést ke stolu nové partnery a po odchodu z EU budeme pochopitelně vytvářet nové bilaterální dohody se zeměmi po celém světě,“ uvedla Mayová. Dodala, že WTO musí pokračovat v reformách, aby její pravidla udržela krok s vývojem ve světové ekonomice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner