Spojené státy nevyšlou delegaci na mírové rozhovory zástupců syrské opozice a vlády v kazašské metropoli Astaně. Zastoupeny ale budou velvyslancem v Kazachstánu Georgem Krolem, oznámilo dnes podle agentury Reuters americké ministerstvo zahraničí.

Rozhovory mají začít v kazašské metropoli Astaně v pondělí. Ve čtvrtek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov oznámil, že Moskva na jednání pozvala zástupce USA.

Proti americké účasti v minulých dnech ale vznesl námitky Írán. Jednání zprostředkovalo Rusko, Turecko a také Írán. Pozvánku na rozhovory dostal i zmocněnec OSN pro Sýrii Staffan de Mistura.

Americké ministerstvo zahraničí je po odstoupení svého dosavadního šéfa Johna Kerryho s pátečním nástupem nového prezidenta Donalda Trumpa v přechodné fázi. Dočasně resort vede náměstek ministra pro politické otázky Tom Shannon. Ve funkci bude do té doby, než americký senát potvrdí v úřadu Trumpova šéfa diplomacie Rexe Tillersona.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner