Americký Národní archiv odtajnil v pátek dalších 676 dokumentů, které se vztahují k vraždě prezidenta Johna Kennedyho v roce 1963. Podle agentury AP jde z velké většiny o materiály Ústřední zpravodajské služby (CIA), které dosud nebyly zpřístupněny v plném rozsahu.

Minulý týden ve čtvrtek bylo odtajněno 2800 z 3100 dosud utajovaných spisů o atentátu. Původně měly být odtajněny všechny, na poslední chvíli ale prezident Donald Trump ustoupil tlaku zpravodajských služeb, a na veřejnost se jich tak dostalo méně.

O dva dny později ale Trump po poradě s bezpečnostními experty nařídil, aby odtajněny byly všechny až na „krajní výjimky“. Podle Ústřední zpravodajské služby (CIA) mohou některé spisy obsahovat informace o zájmech CIA a současných a bývalých zaměstnancích tajné služby.

Dnes odtajněné dokumenty zahrnují kromě 553 spisů CIA i dokumenty ministerstev spravedlnosti a obrany a zvláštního kongresového výboru, který se vyšetřováním vraždy zabýval.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner