Hollywoodská hvězda Robert De Niro dnes o sobě před účastníky vládní konference v Dubaji řekl, že přichází ze „zaostalé“ země, postižené „přechodnou duševní chorobou“. Podle agentury AP tak narážel na amerického prezidenta Donalda Trumpa a sklidil v sále potlesk.

Vládní konference se v Dubaji koná každoročně; zaměřuje se na technologie a inovace a umožňuje setkání politiků se zástupci soukromého sektoru.

De Niro prohlásil, že v zemi, o níž mluví a která je jeho zemí, hlava Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) tvrdí, že globální oteplování může být lidstvu prospěšné. Scotta Pruitta do čela tohoto úřadu jmenoval Trump. Pruitt je odpůrcem teorií o příčinách klimatických změn a domnívá se, že vliv lidské činnosti na klima je nejistý.

„Hovořím o své zemi, o Spojených státech amerických. Neradi o sobě říkáme, že jsme zaostalá země, tak raději řekněme, že nyní trpíme dočasnou duševní chorobou,“ řekl De Niro.

V sále se ozval potlesk a smích, když herec dodal, že Spojené státy se nakonec uzdraví, až jejich „nebezpečný vůdce“ svůj úřad opustí.

De Niro ve volbách v roce 2016 podporoval Trumpovu soupeřku Hillary Clintonovou a patří k hollywoodským celebritám, které se po volbách připojily k demonstracím proti Trumpovi.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner