Spojené státy připravují další reakce na škodlivé ruské aktivity, v plánu je mimo jiné několik kroků zaměřených na ochranu nadcházejících kongresových voleb. Dnes to prohlásil šéf amerických tajných služeb (DNI) Dan Coats, napsala agentura Reuters. Coats také uvedl, že Washington chystá další postup také ve věci otravy bývalého ruského agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v jižní Anglii. Podle Británie za útokem stálo s největší pravděpodobností Rusko, to ale odpovědnost odmítá.

Po Skripalově otravě USA vyhostily 60 ruských diplomatů a nařídily uzavřít ruský konzulát v Seattlu; Moskva odpověděla vyhoštěním stejného počtu amerických diplomatů a požadavkem na uzavření amerického konzulátu v Petrohradu.

V listopadu budou Američané vybírat nové složení Sněmovny reprezentantů a třetiny Senátu. V této souvislosti panují obavy, že by se Rusko mohlo pokusit výsledek hlasování ovlivnit. Kongres a také zvláštní vyšetřovatel Robert Mueller zatím stále objasňují roli Moskvy v předloňských prezidentských volbách, Rusko nicméně všechna obvinění z vměšování do hlasování popírá.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner