Washington 1. února (ČTK) – Trumpova administrativa umožní asi 7000 Syřanů zůstat na území Spojených států nejméně dalších 18 měsíců. Právo na azyl získají jako uprchlíci ze země zmítané občanskou válkou. Oznámila to dnes americká ministryně pro vnitřní bezpečnost Kirstjen Nielsenová.

Syřané, kterým končilo povolení k dočasnému pobytu letos v březnu, tak budou moci v USA zůstat do konce září příštího roku. Opatření se týká jen těch, kdo do země přijeli nejpozději v roce 2016.

Spojené státy v pondělí zrušily bezpečnostní opatření, jímž zakázaly vstup uprchlíkům z 11 převážně muslimských zemí na území USA. Zároveň přitvrdily podmínky jejich přijímání. Ministerstvo neuvedlo, kterých 11 zemí se změna týká, ale podle informací organizací zabývajících se lidskými právy jde o Egypt, Írán, Irák, Libyi, Mali, Severní Koreu, Somálsko, Jižní Súdán, Súdán, Sýrii a Jemen. USA loni z bezpečnostních důvodů dočasně pozastavily přijímání uprchlíků právě z těchto jedenácti převážně muslimských zemí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner