Spojené státy hodlají letos na podzim vyslat na Ukrajinu vojenské instruktory k výcviku jednotek ukrajinské armády. Oznámil to dnes ve Washingtonu generál Ben Hodges, vrchní velitel amerických pozemních sil v Evropě.

Instruktoři z USA se dosud podílejí jen na výcviku jednotek ukrajinské Národní gardy, které se oficiálně bojů proti proruským povstalcům v Donbasu neúčastní.

Hodges neupřesnil, kolik vojenských instruktorů Pentagon Kyjevu dodá. V současné době bojovníky Národní gardy, která spadá pod ukrajinské ministerstvo vnitra, cvičí přes 300 amerických instruktorů. Působí od letošního jara na vojenské základně Javoriv u západoukrajinského Lvova.

USA od počátku konfliktu v Donbasu poskytují Ukrajině zvýšenou vojenskou pomoc, nikoli ale útočné zbraně. Kromě Spojených států poskytuje Kyjevu podporu ve výcviku, výzbroji a logistice i několik dalších států, zejména Polsko, Litva a Kanada.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner