Washington/Soul 4. září (ČTK) – Americký prezident Donald Trump se dnes v telefonátu se svým korejským protějškem Mun Če-inem shodl na potřebě přijetí tvrdších sankcí proti KLDR v reakci na nedělní severokorejský jaderný test. Podle agentury Reuters to uvedl úřad korejské hlavy státu. Oba lídři se zároveň dohodli na zrušení váhového limitu hlavic korejských raket, který vzájemná úmluva dosud stanovovala na 500 kilogramů.

Spojené státy s Koreou dlouhodobě vojensky spolupracují, což Washington podmiňuje některými limity pro korejskou výzbroj. Soul již v minulosti dosáhl zvýšení dráhy doletu svých raket a nyní podle prohlášení Munova úřadu Trump přistoupil na korejskou žádost o zrušení váhového limitu pro hlavice, o které Korea usilovala již delší dobu.

Washington nedělní šestý jaderný test KLDR tvrdě odsoudil a USA chystají návrh nové rezoluce Rady bezpečnosti OSN počítající s přijetím velmi tvrdých postihů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner