Washington/Pchjongjang/Soul 26. července (ČTK) – Severní Korea se podle Spojených států připravuje na testování další rakety. Agentuře AFP to dnes řekl pod podmínkou anonymity zdroj z Pentagonu. Raketu odpálí pravděpodobně ve čtvrtek u příležitosti 64. výročí podepsání příměří na Korejském poloostrově, které KLDR slaví jako Den vítězství.

Pchjongjang bude podle zdroje z Pentagonu s velkou pravděpodobností testovat raketu středního doletu nebo mezikontinentální balistickou raketu Hwasong-14, kterou KLDR testovala už na začátku měsíce. Jihokorejská agentura Jonhap s odvoláním na vládní zdroje uvedla, že známky přepravy odpalovací rampy na severu KLDR zaznamenal i Soul.

První úspěšnou zkoušku mezikontinentální balistické rakety oznámil Pchjongjang na začátku července. Podle zbrojního analytika, kterého dříve citovala agentura AP, by testovaná raketa mohla zasáhnou Aljašku. Její zkoušce byl přítomen i severokorejský vůdce Kim Čong-un.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner