Washington 30. srpna (ČTK) – Americká armáda dnes oznámila, že provedla úspěšný test protiraketové obrany u pobřeží Havaje. Při zkoušce byly použity protivzdušné střely SM-6 (Standard Missile 6) určené k likvidaci balistických raket. Test se uskutečnil krátce poté, co Severní Korea odpálila balistickou raketu středního doletu, která přeletěla Japonsko a dopadla do Tichého oceánu. Podle Pentagonu byl ale test u pobřeží Havaje naplánován již před severokorejskou zkouškou, napsala agentura Reuters.

Americká Agentura pro protiraketovou obranu (MDA) a americké námořnictvo uvedly, že protiraketová zkouška byla provedena z lodi John Paul Jones. Střely SM-6 úspěšně zachytily balistický raketový cíl.

KLDR v noci na dnešek uvedla, že při svém nejnovějším testu použila raketu středního doletu Hwasong-12. Zkoušku prý uskutečnila v reakci na společné cvičení armád USA a Jižní Koreje. Severokorejský diktátor Kim Čong-un přitom varoval, že jeho země vypustí v brzké budoucnosti do Tichomoří další rakety. Pchjongjang již dříve pohrozil, že by mohl napadnout americký tichomořský ostrov Guam.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner