Soul/Washington 21. července (ČTK) – Americká vláda se chystá zakázat občanům Spojených států cestovat do Severní Koreje. Tvrdí to dvě americké cestovní kanceláře, které tam pořádají zájezdy. Úřady ale jejich informaci zatím nepotvrdily, uvedla dnes agentura Reuters. Spojené státy prý takto chtějí reagovat na smrt amerického studenta Otto Warmbiera, který v červnu zemřel krátce po propuštění ze severokorejského vězení.

Cestovní kancelář Koryo Tours uvedla, že Washington zákaz oznámí příští čtvrtek a že omezení začne platit za 30 dní. Stejné informace má i cestovní kancelář Young Pioneer Tours. Na jak dlouho by Spojené státy měly toto opatření zavést, ale není jasné.

Společnost Young Pioneer Tours zajišťovala cestu do Severní Koreje i Warmbierovi, kterého severokorejský soud odsoudil k 15 letům těžkých prací za krádež propagačního plakátu z hotelu. Režim ho v červnu propustil, domů se ale mladík vrátil v kómatu a následně zemřel.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner