Washington 26. října (ČTK) – Národní archiv Spojených států se dnes chystá zveřejnit zbývající utajované informace z vyšetřování atentátu na někdejší hlavu Spojených států Johna Kennedyho. Tento krok by mohl zablokovat ještě prezident Donald Trump, ten ale v sobotu oznámil, že tak neučiní. Odtajnění se týká 3810 dokumentů Federálního úřadu vyšetřování (FBI) a Ústřední zpravodajské služby (CIA).

Velká část dokumentů týkajících se atentátu již byla v minulosti zveřejněna, některé složky ale v režimu utajení zůstaly až do dneška, kdy končí lhůta na jejich blokování.

Kennedy byl zastřelen 22. listopadu 1963 při návštěvě Dallasu. Podle oficiálního závěru vyšetřovatelů atentát spáchal Lee Harvey Oswald. Průzkum stanice History Channel k 50. výročí Kennedyho tragické smrti ale ukázal, že přes 70 procent Američanů nevěří tomu, že jednal sám. Celkem 74 procent dotazovaných navíc považuje Oswalda za obětního beránka, které posloužil k zakrytí „čehosi většího“.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner