V důsledku útoku na vánoční trh v Berlíně, při kterém si zběsilá jízda teroristy vyžádala životy 12 lidí, zavádějí policejní oddělení v USA zvýšená bezpečnostní opatření. Týkají se například vánočních trhů a jiných míst, kde se shromažďuje velké množství lidí, napsala dnes agentura AP.

New York na vánoční trhy na Union Square, v Bryant Parku a na Columbus Circle vyslal těžkoodděnce z protiteroristického policejního oddělení. Policie rovněž vyzvala firmy, které pronajímají nákladní vozy, aby nahlásily jakékoli osoby, u kterých mají podezření, že si chtějí vypůjčit vůz s úmyslem spáchat útok. Newyorský starosta Bill de Blasio stávající bezpečnostní opatření nazval “ velmi smutnou skutečností“.

Na vánočním trhu na Daley Plaza v Chicagu zatarasili policisté zaparkovanými vozy náměstí, kde se trh konal. V San Franciscu policejní hlídky na motorkách a na koních dostaly za úkol, aby dohlížely na nákupní centra, kde se pohybuje mnoho lidí.

V řadě velkých amerických měst jsou betonové zátarasy na krajích chodníků, aby ochránily chodce před řidičem, který by do nich chtěl úmyslně najet. Bezpečnostní opatření v mnoha amerických městech už byla posílena po letošním útoku v Nice, kde útočník najel s kamionem na promenádu a zabil 86 lidí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner