Düsseldorf 10. března (ČTK) – Čtvrteční útok sekyrou na nádraží v západoněmeckém Düsseldorfu nebyl teroristickým činem, pachatel pocházející z někdejší Jugoslávie trpí psychickými problémy. Dnes to podle agentury DPA oznámila policie. Zraněno bylo sedm lidí, tři z nich vážně. Původně úřady udávaly pět zraněných.

Incident podle policie začal ve vlaku příměstské železnice, v soupravě útočník napadl několik cestujících. Když vlak přijel na düsseldorfské hlavní nádraží agresor vystoupil a zranil další lidi. Poté utekl po kolejích a u staniční budovy seskočil z mostu na ulici. Po dopadu z výšky několika metrů utrpěl těžká zranění a byl převezen do nemocnice.

Policie pachatele označila jako 36letého muže z někdejší Jugoslávie, který žil ve Wuppertalu nedaleko metropole spolkové země Severní Porýní-Vestfálsko. O tom, zda měl komplice, není zcela jasno. Bezpečnostní jednotky krátce po činu zadržely ještě dva další lidi, kteří se chovali podezřele.

Policie po činu nádraží uzavřela a odřeknuta byla i tramvajová doprava před staniční budovou. Provoz na nádraží byl v noci na dnešek obnoven.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner