Pachatel nočního atentátu v Istanbulu, při němž zahynulo 39 lidí, zanechal před svým útěkem na místě činu zbraň. Uvedl to turecký premiér Binali Yildirim. Odmítl rovněž dřívější spekulace, že útočník měl na sobě kostým Santa Clause. Podle premiéra začínají turecké úřady postupně odhalovat důkazy související s útokem v nočním klubu, nicméně stále není jasné, kdo je za něj zodpovědný.

„Objevují se určité detaily, úřady se ale snaží dospět ke konkrétnímu výsledku,“ řekl Yildirim na dotaz novinářů, kdo by za krveprolitím mohl stát. „Policejní a bezpečnostní představitelé zveřejní nové informace z vyšetřování, jakmile je budou mít k dispozici,“ dodal.

Ke krveprolití došlo v istanbulském nočním klubu Reina, kde stovky lidí slavily příchod nového roku. K masakru se zatím nikdo nepřihlásil a útočník je stále na útěku. Turecké úřady na atentát uvalily informační embargo a povolily domácím médiím zveřejňovat jen oficiální vyjádření vládních představitelů.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner