Pachatel sobotního útoku ze švýcarského vlaku podlehl v nemocnici svým zraněním, informovala agentura AP. Kromě útočníka zemřela i jedna z napadených žen. Švýcarská policie stále nedokáže říci nic bližšího o motivu 27letého útočníka. Útočník podle policistů nemá přistěhovaleckou minulost, nepravděpodobné je rovněž jeho napojení na zahraniční teroristické organizace.Útok se odehrál v sobotu odpoledne za jízdy poblíž železniční stanice Salez. Mladý Švýcar ve vlaku zranil šest pasažérů. Zraněno bylo i šestileté dítě, to je však mimo ohrožení života. Ve vážném stavu byla kromě samotného pachatele ještě jedna z napadených žen. Ta ovšem v neděli svým zraněním v nemocnici podlehla, napsal na svém serveru deník 20 Minuten.

Mladík byl krátce po incidentu zatčen a kvůli vážným popáleninám byl v kritickém stavu hospitalizován v nemocnici, proto ho nebylo možné vyslechnout. Svým popáleninám v neděli odpoledne muž podlehl. Policisté už ale podle švýcarských médií provedli domovní prohlídku v jeho bydlišti a chtějí během dneška zveřejnit podrobnosti z vyšetřování. Pomoci jim má i videozáznam z vlaku.

Zraněn byl i muž, který čekal na nástupišti nádraží. Podle policie vběhl do vagónu a vytáhl útočníka, na kterém hořely šaty, řekl deníku Blick policejní mluvčí Hanspeter Krüsi. „Jeho zásah zabránil nejhoršímu,“ řekl mluvčí a naznačil, že bez této intervence mohlo být zraněných víc.

Švýcarská policie ale nepovažuje za pravděpodobné, že by šlo o teroristický čin. Přiklání se podle agentury Reuters k tomu, že šlo o zločin z vášně, jehož motivem mohly být osobní problémy. Jisté prozatím je, že jednal sám a že nešlo o migranta, nýbrž o obyvatele sousedního kantonu. Mladý muž prý zatím nemá žádný záznam v trestním rejstříku.

„Nedá se samozřejmě nic vyloučit, ale tato myšlenka je nám nyní hodně vzdálená,“ řekl v neděli ohledně možného teroristického pozadí útoku policejní mluvčí Bruno Metzger. Podle něj není dosud jasné, zda chtěl útočník zasáhnout konkrétní osobu nebo jestli někoho z cestujících ve vlaku znal.

V době incidentu byly ve vlaku desítky cestujících. Policie kantonu Sankt Gallen bez upřesnění uvedla, že útočník byl také zraněn a hospitalizován. Kromě šestileté dívky utrpěli popáleniny či řezné rány 17letý mladík, 50letý muž a tři ženy ve věku 17, 34 a 43 let, uvedla místní agentura ATS.

 

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner