V hotelu Radisson Blu v Bamaku, který dnes ráno přepadli islamističtí ozbrojenci, bylo zatím nalezeno 18 mrtvých. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na zahraniční bezpečnostní zdroj. Maliský ministr bezpečnosti Salif Traoré podle AFP zároveň sdělil, že útočníci už nedrží žádného rukojmího.

„Bylo nalezeno 18 těl,“ řekl zdroj agentury, který nechtěl být jmenován. Dodal, že uvnitř budovy jsou příslušníci francouzské speciální jednotky, kteří přiletěli z metropole Burkina Fasa Ouagadougou a účastní se operace v hotelu společně s maliskými silami.

Podle jednoho vojenského zdroje byli usmrceni dva útočníci.

Neznámí ozbrojenci přepadli hotel časně ráno a zajali 170 lidí. Několika desítkám osob se podařilo uniknout a ostatní zásahové síly postupně osvobozovaly. Mezi rukojmími se nacházeli kromě jiných Francouzi, Číňané, Turci a Belgičané. Čeští vojáci, kteří působí v Mali v rámci výcvikové mise Evropské unie, jsou podle sdělení generálního štábu armády v pořádku.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner