Příslušníci saúdskoarabských bezpečnostních sil včera v Rijádu sestřelili malý bezpilotní letoun, který se pohyboval v blízkosti královského paláce. Panovník se v té době ale v paláci nenacházel, byl na jiném místě hlavního města. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného činitele.

Mluvčí rijádské policie sdělil, že přítomnost tohoto dronu zjistili členové stráže na jednom z kontrolních stanovišť a „jednali v souladu s rozkazy“. Nicméně neuvedl, jestli při tomto zásahu někdo neutrpěl zranění nebo nebyly způsobeny nějaké škody.

Agentura AP k incidentu poznamenala, že obavy z takovýchto bezpilotních letounů jsou v Saúdské Arábii opodstatněné. Šíitští povstalci a jejich spojenci, kteří v Jemenu bojují proti koalici vedené Saúdskou Arábií, totiž používají drony vybavené bombami. Další takové stroje posílají přímo do království proti bateriím raket Patriot.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner