Nejméně 28 lidí dnes přišlo o život při útoku na sídlo generálního štábu armády Burkiny Faso v metropoli této západoafrické země. Dalších nejméně 75 lidí bylo zraněno. S odkazem na tři bezpečnostní zdroje a lékaře o tom informovala agentura AFP. K útoku se zatím nikdo nepřihlásil, podle dřívějšího vyjádření policie ale zřejmě útočili radikální islamisté.

Podle dvou bezpečnostních zdrojů si útok vyžádal 28 mrtvých; třetí zdroj uvedl, že zabito bylo 30 osob. Dva zdroje jsou francouzského původu, jeden je místní.

Zatímco podle jednoho ze zdrojů jsou mrtví vojáci, podle jiného při útoku zemřeli civilisté.

Armáda Burkiny Faso a policie dříve hovořily o asi 15 mrtvých. Nejméně 75 bylo podle armádního lékaře Amada Kadanda zraněno.

Ministr informací Burkiny Faso Remis Fulgance Dandjinou uvedl, že šlo o teroristický útok a dodal, že se odehrál incident také u francouzské ambasády. Nejméně šest útočníku podle něj bylo zneškodněno. Francouzské úřady oznámily, že žádný francouzský občan nezemřel.

Ouagadougou se stalo dějištěm masakru také loni v srpnu, kdy pravděpodobně islamisté zabili u turecké restaurace nejméně 18 lidí včetně několika cizinců.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner