Washington 14. dubna (ČTK) – Dnešní vojenský zásah Západu proti Sýrii je urážkou ruského prezidenta Vladimira Putina, oznámil ruský velvyslanec ve Washingtonu Anatolij Antonov.

„Upozorňovali jsme, že taková akce bude mít svoje důsledky,“ uvedl diplomat ve svém prohlášení. „Naše varování byla ale ignorována,“ dodal podle agentury AFP.

„Urážet ruského prezidenta je nepřijatelné a nepřípustné,“ dodal Antonov podle agentury Reuters. Také upozornil, že „USA jako majitel největšího arzenálu chemických zbraní na světě nemají morální právo obviňovat jiné země“.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová na facebooku uvedla, že Sýrie, která několik let odolávala „teroristické agresi“, se stala cílem západní vojenské operace v době, kdy „měla šanci mít mírovou budoucnost“.

„Hlavnímu městu suverénního státu, který se po mnoho let pokoušel přežít uprostřed teroristické agrese, byl uštědřen úder,“ citovala Zacharovovou AFP.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner