Útoků na ubytovny pro žadatele o azyl v Německu letos oproti loňskému roku ubylo. Vyplývá to z údajů, které dnes zveřejnil Spolkový kriminální úřad (BKA). Zatímco v roce 2015 policisté zaznamenali 1031 útoků, letos jich tři dny před koncem roku zaregistrovali 921.

Možné důvody mírného poklesu počtu útoků na ubytovny pro imigranty kriminalisté neuvedli. Celkem 857 z 921 útoků má podle vyšetřovatelů motiv související s krajně pravicovým světonázorem pachatele či pachatelů. U dalších 64 činů zatím nebylo možné takový motiv vyloučit.

Nejčastěji šlo v případě letošních trestných činů zaměřených na ubytovny pro přistěhovalce o poškozování cizí věci (371) a propagaci hnutí směřujícího k potlačení práv a svobod člověka (211). Ve více než 150 případech šlo o násilné trestné činy, hlavně žhářství (66 případů) a o útoky pomocí výbušnin (čtyři případy).

V loňském roce němečtí kriminalisté zaznamenali 177 násilných útoků proti ubytovnám pro imigranty. Žhářských útoků bylo 94 a bombových osm.

V roce 2014 bylo celkem útoků proti ubytovnám pro žadatele o azyl po celém Německu zaznamenáno pouze 199, z toho 28 násilných. Výrazný nárůst nastal v loňském roce, kdy do Německa přišlo 890.000 uprchlíků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner