Útoků na ubytovny pro běžence v Německu sice oproti loňsku výrazně ubylo, i tak se jich od začátku roku ale odehrálo už přes 220. S odvoláním na statistiku Spolkového kriminálního úřadu (BKA) o tom dnes informoval deník Neue Osnabrücker Zeitung. Za většinou útoků stojí pravicoví radikálové.

Z 226 trestných činů proti ubytovnám s uprchlíky, které BKA registrovala k 23. říjnu, jsou pravicoví extrémisté zodpovědní za nejméně 213. Nejvíce z těchto činů spadá do kategorie věcného poškození (74), propagandy (71) a přepadení a násilných deliktů (32). Letos už ale došlo také ke 12 trestným činům žhářství a dvěma explozím výbušnin.

I tak tato čísla představují výrazný pokles oproti loňsku. Za prvních devět měsíců roku se tehdy odehrálo 866 útoků, za celý rok pak téměř 1000. Ještě více útoků německé úřady zaznamenaly v roce 2015, tehdy jich bylo 1031.

Před vypuknutím takzvané migrační krize, během níž do Německa přišlo kolem 1,2 milionu běženců, byl počet útoků na ubytovny výrazně nižší. V roce 2014 jich úřady registrovaly 199.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner