Počet útoků na ubytovny pro běžence v Německu letos oproti loňsku vzrostl čtyřikrát. Spolkový kriminální úřad BKA dnes oznámil, že do počátku prosince zaznamenal 817 takových případů, za drtivou většinou z nich stojí přívrženci krajní pravice, uvedla agentura DPA. Německo je jednou z hlavních cílových zemí, kam migranti míří. Letos jich do země podle oficiálních údajů přišel jeden milion.

V roce 2014 bylo podle BKA nahlášeno 199 útoků proti ubytovnám, z toho bylo 177 případů motivováno krajně pravicovým smýšlením. Z letošních 817 případů jich s extrémní pravicí souviselo 733.

Drtivá většina útoků se týkala ničení zařízení, propagandy či deliktů souvisejících se štvaním proti migrantům. Výrazně vzrostl ale i počet násilných činů, zatímco loni jich bylo 28, letos jich policie zaznamenala 130. Mezi tyto násilné činy patří i 68 případů žhářství, kterých loni bylo šest.

Německý ministr spravedlnosti Heiko Maas označil bilanci za otřesnou. „Je hanebné, že během jednoho roku takto náhle vzroste počet žhářských útoků,“ řekl. Dodal, že je nezbytné na takové činy rázně odpovědět. „Pachatelé musí být se vší rozhodností vypátráni a ze svých činů se zodpovídat,“ prohlásil.

Německo je hlavní cílovou zemí pro uprchlíky, kteří nyní v nebývalém množství přicházejí do Evropské unie především z Blízkého východu a severní Afriky.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner