V bavorském Augsburgu večer zneškodnili bombu z druhé světové války, kvůli níž se předtím podle agentury DPA uskutečnila největší evakuační akce v Německu kvůli nálezu letecké bomby od roku 1945. Specialisté zneškodnili pumu za čtyři hodiny. Předtím muselo během vánočních svátků opustit své domovy na 54.000 lidí.

Puma byla nalezena minulý týden při stavebních pracích v historickém centru města, které má 286.000 obyvatel. Původně odhadli experti váhu britské pumy na 3,8 tuny, později odhad přehodnotili na 1,8 tuny.

Evakuační zónou dnes projížděly dodávky s tlampači, z nichž byli obyvatelé vyzýváni, aby se uchýlili do bezpečí. Evakuační centra byla zřízena ve školách a sportovních zařízeních. Příkaz k evakuaci dostalo 32.000 domácností.

Sváteční den úřady zvolily mimo jiné proto, že v pracovní den by bylo nutné evakuovat a prověřit i všechny podniky v postižené oblasti, vysvětlila radnice.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner