Melbourne 5. června (ČTK) – Australská policie dnes po neúspěšném vyjednávání zastřelila muže, který držel v obytném domě ve městě Brighton na předměstí Melbourne jednu ženu jako rukojmí. Ve vstupní hale domu policisté už dříve našli zastřeleného muže, informoval místní tisk. Nyní prověřují, zda incident souvisel s terorismem.

Podle svědků se v obytném domě v Brightonu na jihovýchodě Austrálie ozval kolem 16:00 místního času (8:00 SELČ) výbuch, kvůli kterému dorazila na místo těžce ozbrojená policie a záchranáři. Po příjezdu policisté ve vstupní hale našli zastřeleného muže.

Muže, který držel ženu jako rukojmí, policisté po neúspěšném vyjednávání zastřelili kolem 18:00 místního času (10:00 SELČ). Podle svědků se v tu dobu ozvaly asi dvě desítky výstřelů. Během zásahu utrpěli lehká zranění tři policisté, dva z nich byli převezeni do nemocnice. O osudu zadržované ženy australská média neinformují.

Policie nyní prověřuje, zda incident souvisel s terorismem. Okolnosti činu ale dál zůstávají nejasné. Podle listu Herald Sun stanici Channel 7 v Melbourne zavolal muž, který řekl „Toto je za IS“ a „Toto je za Al-Káidu“. V pozadí byla údajně slyšet křičící žena.

Okolí budovy je nadále uzavřené. Policisté dál žádají obyvatele Brightonu, aby se místu vyhnuli.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner