V Bavorsku budou úřady od 1. září určovat žadatelům o azyl na tři roky místo jejich pobytu. Informovala o tom dnes agentura DPA. Bavorsko toto opatření přijalo jako první spolková země. Vydání takového nařízení umožnil nový integračního zákona, který na celoněmecké úrovni platí od začátku srpna.

„Určením bydliště chceme zajistit, aby migranti v Bavorsku žili s námi, a ne vedle nás. Chceme tak předejít vzniku paralelních společenství a podpořit integraci v Bavorsku,“ uvedla bavorská ministryně sociálních věcí Emilia Müllerová.

Nařízení místa pobytu na tři roky má také za cíl zabránit stěhování žadatelů o azyl do velkoměst. Výjimku budou mít žadatelé o azyl, kteří již absolvovali vzdělávací kurz nebo ti, kteří si platí sociální pojištění.

Vydání nařízení umožnil integrační zákon, jímž německá vláda letos reagovala na vysoký příliv běženců, jichž loni do Německa přišlo na 1,1 milionu. Letos úřady očekávají, že do země přijde nejvýše 300.000 uprchlíků.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner