Sedm lidí utrpělo zranění při požáru ubytovny pro žadatele o azyl v bavorské obci nedaleko Mnichova. Informovala o tom dnes agentura DPA. Příčina požáru zatím není známa, podle policie ale nejspíš nešlo o žhářství. Německé úřady zaznamenaly letos už více než 500 útoků na zprovozněné či plánované ubytovny pro migranty.

Požár v obci Jesenwang, ležící asi 15 kilometrů západně od bavorské metropole, vypukl v pondělí večer ve skladovacích prostorech. Čtyři obyvatelé ubytovny pro žadatele o azyl včetně dvou dětí se nadýchali zplodin a museli být převezeni do nemocnice. Tři osoby ošetřili lékaři na místě, jednou z nich byla i dobrovolnice, která v ubytovně pomáhala.

Škoda na budově se vyšplhala na 50.000 eur (1,4 milionu Kč). Dům je nyní neobyvatelný. Zhruba dvacítka žadatelů o azyl, která tam žila, našla už nové útočiště jinde.

Náznaky, že by šlo o čin s xenofobním podtextem, prý policie nemá. Zatím se domnívá, že příčinou požáru byla technická závada.

Německo letos postihla série žhářských útoků na ubytovny pro žadatele o azyl. Nyní už je jich téměř třikrát více než za celý loňský rok. Většinu útoků přitom podle německého ministra vnitra Thomase de Maiziérea provedli lidé z bezprostředního okolí napadených budov bez kriminální minulosti. Spolkový kriminální úřad minulý týden varoval, že by xenofobní útoky mohly brzy začít směřovat i přímo proti samotným lidem.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner