Belgické úřady budou dnes pokračovat ve vyšetřování úterních teroristických útoků, které si vyžádaly nejméně 31 lidských životů a při kterých bylo na 300 osob zraněno. Ve čtvrtek večer zadržela policie při raziích šest podezřelých osob. Uctít památku obětí do Bruselu přijede americký ministr zahraničí John Kerry.

Kerry by se měl setkat s belgickým premiérem Charlesem Michelem, jehož prostřednictvím chce vyjádřit soustrast belgickému lidu. Přislíbit by měl pomoc USA při vyšetřování atentátů, jak už to před ním učinili i americký prezident Barack Obama a viceprezident Joe Biden. Oběti atentátů chce uctít položením věnce.

Kerry navštívil loni v listopadu krátce po teroristických útocích v Paříži také francouzského prezidenta Françoise Hollandea.

Belgická policie mezitím pokračuje ve vyšetřování atentátů na letišti Zaventem a ve stanici metra Maalbeek. Jasná zatím není identita jednoho ze tří podezřelých z letiště, který se na rozdíl od dvou zbylých neodpálil a z místa činu uprchl. Nadále policisté zjišťují také to, co se stalo s mužem, který do metra doprovázel atentátníka Khalida El Bakraouiho.

Od čtvrtečního večera platí v Belgii místo čtvrtého opět třetí, tedy druhý nejvyšší stupeň bezpečnostních opatření. Vedoucí krizového štábu to zdůvodnil tím, že hrozba teroristického útoku už není bezprostřední.

Mimo provoz bude i dnes letiště Zaventem. Pro osobní dopravu by se mohlo otevřít nejdříve v pondělí.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner