Brusel 2. června (ČTK) – V Belgii byl ve středu zatčen muž podezřelý z podílu na teroristických útocích v Paříži v roce 2015, obviněn byl z teroristických vražd a z vedení teroristické skupiny. Oznámila to dnes belgická prokuratura. Podezřelým je podle ní třicetiletý belgický státní příslušník Yassine A.

Prokuratura v prohlášení dodala, že bližší informace neposkytne, aby nenarušila vyšetřování. Při předloňských listopadových atentátech ve francouzské metropoli zahynulo 130 lidí.

Podle agentury AFP je zatčeným Yassine Atar, bratr Oussamy Atara, který je podezřelý, že byl ze Sýrie jedním z organizátorů atentátů v Bruselu v březnu 2016. Při nich zahynulo 32 osob.

Při útocích z 13. listopadu 2015 zmasakrovali v pařížském hudebním klubu Bataclan tři islámští radikálové 90 lidí. Takřka souběžně zavraždili jiní islamisté u sportovního stadionu a ve dvou pařížských restauracích dalších 40 lidí. Při atentátech bylo také zraněno kolem 350 osob.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner