Více než tisícovka lidí dnes v Berlíně protestovala proti povolené akci pravicových populistů a extremistů. Podle agentury DPA při tom došlo ke střetům s policií, když se asi 200 osob pokusilo zablokovat trasu pochodu extremistů. O žádných zraněných ani zadržených média neinformovala.

Na pravicovém shromáždění proti migrační politice vlády se podle odhadu policie sešlo téměř 3000 lidí. Úřady přitom očekávaly maximálně několik stovek.

Mezi účastníky byli neonacisté, chuligáni, stoupenci extrémně pravicového hnutí „říšští občané“ a rockeři, napsala DPA. Přítomní mávali nad hlavami braniborskými a saskými vlajkami a také bílo-modro-červenými prapory v ruských národních barvách.

K účasti na protidemonstraci podle agentury vyzývaly různé politické strany, odbory, církve, levicové skupiny a také Svaz Turků v Německu. Transparenty vztyčené nad zástupem hlásaly heslo „Azyl je základní právo, rasismus ne.“

Obě skupiny držely od sebe v bezpečné vzdálenosti početné policejní síly. Podle oficiálních údajů bylo v té chvíli v nasazení kolem 1300 policistů, část z nich ale zajišťovala pořádek při demonstraci Kurdů, která se konala současně.

Právě v této době potřebujeme nezávislá média. Podpořte nás prosím a objednejte si předplatné Revue FORUM ZDE. Děkujeme!

Revue Forum Banner